ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

چله ترک گناه

عناوین اصلی کتاب گناه شناسی: سخن ناشر؛ پیشگفتار؛ 1- معنای گناه؛ 2- واژه‌های گناه در قرآن؛ 3- واژه‌های گناه در روایات؛ 4- راه دیگر برای شناخت گناه؛ 5- لعنت شدگان در قرآن؛ 6- لعنت شدگان در روایات؛ 7- لشکر عقل و جهل؛ 8- اقسام گناه؛ 9- تقسیم بندی گناهان در روایات؛ 10- معیار شناخت گناهان […]
نوشته کتاب گناه شناسی اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
عناوین اصلی کتاب گناه شناسی: سخن ناشر؛ پیشگفتار؛ 1- معنای گناه؛ 2- واژه‌های گناه در قرآن؛ 3- واژه‌های گناه در روایات؛ 4- راه دیگر برای شناخت گناه؛ 5- لعنت شدگان در قرآن؛ 6- لعنت شدگان در روایات؛ 7- لشکر عقل و جهل؛ 8- اقسام گناه؛ 9- تقسیم بندی گناهان در روایات؛ 10- معیار شناخت گناهان […]
نوشته دانلود کتاب گناه شناسی اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
با توجه به اینکه انسان موجودی اجتماعی است، جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند، مانند خانه‌ی اوست، لذا باید مانند خانه‌اش به فکر پاکی و طهارت جامعه باشد و نه‌تنها از آلوده کردن آن خودداری می‌کند بلکه باید آلودگی‌های آن را بزداید چراکه آلودگی شدن جامعه برابر است با آلوده شدن آحاد جامعه. گناه علنی […]
نوشته ارتکاب علنی گناه، تشویق دیگران به سوی گناه است! اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
شاید شما هم شبیه به این جملات را که درواقع تشویق به گناه هستند را شنیده باشید: «گناهش گردن من!»؛ «یک‌شب که هزار شب نمیشه!»؛ «موسی به دین خود عیسی به دین خود!» و… . دراین‌باره آیه 112 سوره عنکبوت به کفاری اشاره دارد که عده‌ای از مؤمنین را به گناه و سرکشی تشویق می‌کنند: […]
نوشته تشویق به گناه؛ از عوامل تشدید عذاب در قیامت اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
در قرآن کریم آمده است که «وَلَا تَکسِبُ کلُّ نَفْسٍ إِلَّا عَلَیهَا ۚ وَلَا تَزِرُ وَازِرَهٌ وِزْرَ أُخْرَیٰ؛ و هیچ‌کس جز به زیان خود [عمل زشتی] مرتکب نمی‌شود و هیچ گناهکاری بار گناه دیگری را بر دوش نمی‌کشد.»[1] آیا این آیه استثناء هم دارد؟ و آیا امکان دارد که در روز قیامت کسی بار گناه […]
نوشته آیا امکان دارد که در روز قیامت کسی بار گناه دیگری را بر دوش بکشد؟ اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
عناوین اصلی کتاب : اشاره؛ پیشگفتار؛ بخش اول: آثار و تبعات منفی گناه و معصیت؛ بخش دوم: راهکارهای جبران گناه و معصیت ؛ فهرست منابع و مآخذ؛ فهرست منشورات مسجد مقدّس جمکران مشخصات کتاب: عنوان و نام پدیدآور : آثار گناه در زندگی و راه جبران علی اکبر صمدی مشخصات نشر : قم : مسجد […]
نوشته دانلود کتاب آثار گناه در زندگی و راه جبران اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
سوال:
آیا امامان و پیامبران معصوم، قدرت بر گناه دارند یا ندارند؟ زیرا اگر قدرت بر گناه داشته باشند نمی­شود به آنها در راه رسیدن به کمال اعتماد کرد، از آنجا که احتمال دارد مرتکب گناه شوند و ما بی­خبر باشیم، و اگر قدرت بر گناه نداشته باشند که اصلاً عصمت و اعمال نیک آنها ارزشی ندارد.
در کتاب اصول تشیع آمده است:[1]
پاسخ:
صادر شدن معصیت از پیامبران و امامان محال است در عین حالیکه تحت قدرت و اراده آنها است، یعنی چون هیچگاه اراده گناه نمی­کنند لذا صدو
توضیحاتی در مورد شرم shame و گناه guilt   از دیکشنری پروفسور سلمان اختر ۲۰۰۹

گناه یک تجربه ملال آور متعاقب زیر پا گذاشتن قوانین ملی، خانوادگی یا مذهبی است یا حتی تفکر به این زیر پا گذاشتن ( transgression ) است.

براساس نظریه فروید منشاء گناه ادیپال و برمی گردد به آرزوهای پدرکشی و
زنا با محارم در کودکی ، و به دنبال احساس گناه نیاز به
ادامه مطلب
«یادت باشد: کسانی که به آن‌ها عشق می‌ورزیم، از بیشترین قدرت برای آزردن ما برخوردار هستند!/ فراموش نکن: بی‌گناه واقعی کسی است که علاوه‌برآنکه بی‌گناه است، دیگران را نیز بی‌گناه می‌داند!/ در پشت سر هر انسان موفق، سالیان بسیاری از ناکامی نهفته است!/ به خاطر بسپار: اگر با آنچه دارید و با همین شرایط –همین حالا- نتوانید خوشحال باشید، وقتی آنچه را می‌خواهید به دست آوردید نیز خوشحال نخواهید شد!

ادامه مطلب
رمان گناه می‌کنم تو را (حوا به شیطان پناه می‌آورد) نویسنده: شیدا زارعی لطفا انسان باشید و کپی نکنید! بوی لعنت شده‌ات روی تنم جا مانده
نام : رمان گناه می کنم تو را. نویسنده: شیدا زارعی. تعداد صفحات: ۲۴۹۷. ژانر: #عاشقانه ،#اجتماعی. ***فرمت Apk بدلیل داشتن پنل تنظیمات حرفه ای جهت
امروز صبح فردی رو ملاقات کردم که سمت اجرایی داشت
قانون رو به درستیِ کامل اجرا کرده بود با یک خلافکار
دقیقا طبق مقررات با متخلف برخورد کرده بود
(ضمنا آسون ترین و سهل ترین مجازات رو هم در نظر گرفته بود، با متخلف نهایتا قرار بود برخوردی کتبی بشه اون هم شاید!)
اما
احساس گناه می کرد!
چرا باید کسی که قانون رو شکسته راست راست بگرده و با افتخار تعریف کنه
و
اونی که حکم رو اجرا می کنه احساس گناه کنه؟
اجازه بدیم هر کسی هر غلطی می خواد بکنه!
آیـت الله بـهـجـت:از ما، عمل چندانی نخواسته اند!مهم تر از عمل کردن، "عمل نکردن" است!تقوا یعنی "عمل گناه را مرتکب نشدن!همه میپرسند چه کار کنیم؟من میگویم: بگویید چه کار نکنیم؟ پاسخ اینست:گــنـــ ـــاه نــــکــنــیــد.شاه کلید اصلی رابطه با خدا " گــنــاه نــکــردن " است#قاصدک
متأسفانه امروزه برخی زنان به بدترین و محرک‌ترین شکل ممکن خود را در کوچه، خیابان، محل کار و تحصیل و فضای مجازی عرضه می‌دارند و در جامعه فساد ایجاد می‌کنند و معتقدند که بی‌حجابی آن‌ها به دیگران مربوط نیست، درحالی‌که خانم بی‌حجاب با عدم رعایت حجاب نه‌تنها به وظیفه شرعی و دستور الهی عمل نمی‌کند، […]
نوشته گناه بی‌حجابی حق‌الله است یا حق‌الناس؟! اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
نه معشوقه ای سیاسی بودی 
نه پنجه در پنجه با سرطان 
نه با مین رفته بود
پاهایت 
نشسته بودی
در ایوانی سنتی 
گونه هایت گناه بود 
دست هایت گناه
چشم هایت گناه 
نمیتوانم در پارک های تهران آرام بگیرم 
دو نفر 
چند نفر 
چندین نفر 
یک دیگر را شکل مه و دره در آغوش کشیده اند
و ما سالهاست مرده ایم 
سالهاست
پشت پنجره ها
پشت سیم های رابط 
صداهایمان همدیگر را در آغوش می کشند 
بگذار لااقل فکر کنم
معشوقه ای سیاسی هستی 
سرطان هم داری 
و پاهایت با مین رفته اند. 
ایا حسین بن علی علیه السلام برای فسق حاکم (یزید) سر و سرباز و سردار خود را فدا کرد؟
پس چرا امام سجاد و امام باقر دربرابر ظلم امویان سکوت کردند مگر نبود عبدالملک مروان که سوگند میخورد من شراب میخورم وهرکس مرا به تقوا دعوت کند او را گردن میزنم؟مگر نبود که هشام اموی کعبه را قرق میکرد و با کنیزکان خود روی سقف کعبه گناه میکرد؟
و مگر نبود مهدی عباسی که گاهی به زبان شعر میگفت:یعقوب وسخنان او را رها کن و با شراب گوارا دمساز باش(منظور یعقوب بن داود وزیر
متلک انداختن به ناموس دیگران بسته به محتوای آن، تحت عنوان گناهان مختلفی می‌تواند قرار بگیرد ازجمله شوخی با نامحرم، آزار و اذیت دیگران، فحش دادن، سرزنش کردن، مسخره کردن دیگران و... که هرکدام از آن‌ها به‌تنهایی موجبات نکبت در دنیا و عذاب برزخ و قیامت را فراهم خواهد کرد.
نوشته گناه شناسی متلک انداختن به ناموس دیگران اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
سقراط: تا کنون کسی دیده ای که قاتل یا گناهکاری دیگر را در خور کیفر
نداند؟

اوتیفرون: پس آن همه گفت و گو
در دادگاهها برای چیست؟ آدمیان همینکه دست به گناه می‌آلایند و به دادگاه خوانده
می‌شوند برای تبرئه خود هزارها دلیل می‌آورند و از گفتن هیچ سخنی باک ندارند.

سقراط: اعتراف می‌کنند که مرتکب
گناه شده‌اند و با این همه خود را سزاوار کیفر نمی‌دانند؟

اوتیفرون: البته نه.

سقراط: پس مگو از گفتن هیچ سخنی
باک ندارند. گمان نمی‌کنم کسی به گناه اعتراف کند
امروز داشتم دفتر شعر "در بندر آبی چشمانت" از #نزار_قبانی رو می خوندم که به این شعر برخوردم:
گناه من، بزرگ‌ترین گناه من،
ای شاهزاده دریا چشم من
دوست داشتن تو بود،
آن‌گونه که کودکان دوست دارند.
(بزرگ‌ترین عاشقان کودکانند)
+کاش یکی بود کودکانه دوستمون می‌داشت، بی هیچ کلکی، بی‌هیچ دلیلی، از ته قلب و صادقانه دوستمون می‌داشت
✨﷽✨
#حکایت_آموزنده؛
 رجبعلی_خیاط می گوید: 
«در ایّام جوانی دختری رعنا و زیبا از بستگان، دلباخته مَنْ شد و سرانجام در خانه ای خلوت مرا به دام انداخت،
با خود گفتم: «رجبعلی! خدا می تواند تو را خیلی امتحان کند، بیا یک بار تو خدا را امتحان کن! و از این حرام آماده و لذّت بخش به خاطر خدا صرف نظر کن. سپس به خداوند عرضه داشتم:
«خدایا! من این گناه را برای تو ترک می کنم، تو هم مرا برای خودت تربیت کن!» 

آن گاه یوسف گونه پا به فرار می گذارد
و نتیجه این ترک گن
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتاب وسایل الشیعه از دیدگاه امامان شیعه علت تحریم و بزرگ بودن گناه همجنسگرایان
قطع نسل بیان شده
 است،بدون شک آنانکه در قطع نسل شیعه کوشیدند باشعار دو بچه کافی است... پای در راه گناه کبیره ای نهادند که جز شادی شیاطین را در پی نداشت...و فاصله خود را از معارف شیعه نشان دادند و بس
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر و الغلبه
م. ع داشت حرف می زد. زنده و پرشور در اینستاگرام. کاملا جدی با لبخندی که همیشه دارد.  
کامنت های روی تصویر مرا به می خنداند؟ می گریاند؟ احساسی ترکیب از این دو داشتم. او کاملا حرفه ای و جدی برای مخاطبانش حرف می زد مخاطبانش هم می نوشتند: چطور رفتی خارج؟ دندونات چقدر سفیدن! موهات رو چیکار می کنی! و ...
کامنت هایی از این دست که اصلا با موضوع سیاسی او قرابت نداشت. مخاطبانش این گونه آدم هایی هستند. آدم هایی که نیاز به افساری دارند که کسی باشد آنها را دنبال
چه جالب است !!!
ناز را می کشیم ...
آه را می کشیم ...
انتظار را می کشیم...
فریاد را می کشیم ...
درد را می کشیم ...
ولی بعد از این همه سال آنقدر نقاشی خوبی نشده ایم که بتوانیم دست بکشیم 
از هر آنچه که آزارمان می دهد ...
آخر یکی نیست به او بگوید ما که می دانیم دوستمان نداری پس چرا 
با حرف ها و نگاه هایت کنایه مان میزنی 
اما خدایا گله ای دارم گناه من چیست ؟
خودش اول نگاهم کرد خدایا
به خواهش صدایم کرد خدایا 
گناه این غم و جدایی گردن اوست
که او آخر رهایم کرد خدایا
#
اصرار بر گناه چیزی جز پشیمانی و نکبت در دنیا و آخرت ندارد، هر چند که انسان متوجه نشود، ولی به زودی آثار نکبت بار گناه گریبانگیرش خواهد شد و او را به نابودی می کشد.
با امروز و فردا کردن برای توبه نمودن و اصرار بر گناه فقط فرصت محدود عمر که برای رسیدن به خدا در اختیار داریم را از دست خواهیم داد و چیزی جز حسرت طولانی مدت و همیشگی نصیبمان نخواهد شد.
ای علمدار کربلا به فریادمان برس و از گناه نجاتمان بده!یا ابالغوث ادرکنی
ادامه مطلب
بهار که بیاید همه ی گل ها لبخند میزنند
بهار که بیاید خاک نفسی تازه میکند
بهار که بیاید بغض های آسمان می ترکد
بهار که بیاید...
اما
تو بیا تو بیا که با آمدنت بهار راهم باخود خواهی آورد
زمستان هم بهار می شود
درختان زنده می شوند
دیگر زمستان فصل نرگس نیست
نرگس هم در بهار گل میدهد...
.
.
کدامین گناه مرا از دیدن بهار روی تو محروم کرده ست!!؟
کدامین گناه...
.
.
به نام خالق هستی.
یکی از ویژگی های کسانیکه در آستانه معنویت قرار می گیرند این است که به اختیار و حضور ذهن گناه نمی کنند...
مثلا شخصی در رویارویی باشخصی عصبانی شده و وبا پرخاشگری رفتار میکند ولی قصد چنین کاری را که نداشته و ناخواسته عصبانی شده...این شخص با نیت ب انجام گناه جلو نرفته  وبعد از واقعه متوجه اشتباه خود شده و پشیمان می شود...
ولی شخصی هم با نیت ب انجام گناه پیش میرود مثلا شخصی عمدا میخواهد کسی را جلوی جمع سبک ویا مسخره کند وبا همین نیت ا
 نصیحت امام حسین (ع) به جوان گنهکار جوانی خدمت امام حسین علیه السلام رسید و گفت، من مردی گناهکارم و نمی توانم خود را در انجام گناهان باز دارم، مرا نصیحتی فرما.قال الامام الحسین علیه السلام:«افعل خمسه اشیاء و اذنب ما شئت، فاول ذلک: لا تاکل رزق الله و اذنب ما شئت، و الثانی: اخرج من ولایه الله و اذنب ما شئت، و الثالث: اطلب موضعا لا یراک الله و اذنب ما شئت، و الرابع: اذا جاء ملک الموت لیقبض روحک فادفعه عن نفسک و اذنب ما شئت، و الخامس: اذا ادخلک مالک

...عَنِ ابْنِ بُکَیْرٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ ع قَالَ:
«إِنَّ الرَّجُلَ یُذْنِبُ الذَّنْبَ فَیُحْرَمُ صَلَاةَ اللَّیْلِ وَ إِنَّ الْعَمَلَ السَّیِّئَ أَسْرَعُ فِی صَاحِبِهِ مِنَ السِّکِّینِ فِی اللَّحْمِ.»
 الکافی، ج۲، ص۲۷۲

از امام صادق (علیه‌السلام) نقل شده است:
«انسان گناه می‌کند و از نماز شب محروم می‌شود. کار بد، با شتاب بیشتری از چاقو که در گوشت وارد می‌شود، در [روحِ] کسی که آن را مرتکب می‌شود، وارد می‌گردد.»

پانوشتــــــ
بسم الله الرحمن الرحیم
یکی از گناه ها یا اشتباهاتی که اغلب زجر آوره و تحملشون برای بعضیها باتوجه به شرایط روحیشون سخته،به یاد اوردن خاطرات تلخ گذشته هست(در هر باره ای)
ما تصور غلطی اژ گناه داریم اونم اینکه فکرمیکنیم اگه تصمیم بگیریم گناه نکنیم باید یه گوشه بشینیم با همه قطع رابطه کنیم،تسبیح تو دست بگیریم،ریش بلندکنیم ووو درحالیکه اینطور نیست...به عنوان مثال شما میری پیش روانشناس میگین که از تنهایی وحشت دارین،این روانشناس گرامی کمکتون میک
شهر سوال؟ تصور و فکر کردن به امور جنسی و رابطه جنسی با نامحرم است. به لحاظ شرعی
خود فکر گناه در امور جنسی به خصوص اگر غیر اختیاری باشد گناه نیست. ولی
انسان باید از مقدماتی که باعث این افکار می شود پرهیز کند و در صورت
اختیاری بودن چنانچه آثار بیرونی داشته باشد و موجب تحریکات جنسی شود این
امور گناه است. فکر و اندیشه گناه، پاکى و صفاى قلب را از بین مى برد و
انسان را به ارتکاب آن وا مى دارد.
بخش غسل شهر سوال بر بال اندیشه ها

ادامه مطلب
تو همان آشوب بزرگی که به دلم آمد و بر دلت نمیشیند مهار این آشوب ،چشمان تو فال است و به تماشایش نشسته ام و چشمان تو اما ما را نمیبیند/گفتند در شهر آشوب شده است و ندیده میدانم کار قدم هایت بوده وقت گذر از کوچه ی آدم ها/گاهی حکم گناه را میشود صادر کرد،وقتی میشود دنیا را به نفع خود امضا کرد /اجازه ی امضای چشمانت را به نفع دلم میدهی آیا ؟؟/زلزله گشت و این خانه به آوار نشست ،خانه ات آباد خاک این خانه پای قدم یار نشست .گاهی میشود حکم گناه را صادر کرد الها
فیلم رحمان 1400 درواقع محصول منوچهرهادی نیست محصول برخورد سیب‌زمینی‌وار ماست. یک گناه در سه جا، سه عقاب متفاوت داره.
کسی که در خانه گناه می‌کنه ضررش به خودش می‌رسه. 
کسی که در جامعه و خیابان گناه می‌کنه گناهش بیشتره. چون بقیه می‌بینند قبح گناه ریخته می‌شه  یا ممکنه تکرار کنند. 
 کسی که در جامعه  گناه می‌کنه و به گناهش افتخار می‌کنه عقابش خیلی خیلی بیشتره. چون داره الگوسازی گناه می‌کنه. منکر رو داره معروف جلوه می‌ده.
گناه یک آدم عادی در ج
دانلود رمان تب داغ گناه
از این پس شما دوستان می توانید رمان های جدیدتری را از وبلاگ رمان فا تهیه کنید

خلاصه داستان کتاب رمان تب داغ گناه:دل من به شدت شور میزد تو وجودم غوغایی به پا بود آخه تا کنون از این کارا انجام نشده است بودم بود خط قرمزهایی که در فراز خودم بودو زیر پا میذاشتم حسهای متفاوت با وجدانم در افتاده بودن یکی در وجودم می گوید: »چرا عومدی احمق اگر دوست داری چی؟ برگرد تا دیر نشده “اگر مامان و بابا فهمیدن؟..
ادامه مطلب
آیا خود ارضایی برای دختران که میخواهند به گناه نیفتند و آرامش یابند هم گناه است؟
آخه جدیدا شنیدم که میگن برای دختران حرام نیست و مکروه و مباحه.
چون معنی استمنا خروج مایع منی از آقایون است و برای دخترانی که شریک جنسی ندارند برای رسیدن به آرامش درون  و گناه نکردن مفیده.
ادامه مطلب
سلام.
دلم باز هم گرفته. اصلا دله دیگه باید بگیره. مگه نه؟
چرا گرفته؟
از دست کارهام. از دست کارهام. از دست گناه هام. از دست بی معرفتی هام.
این همه لطف کرده تا اینجای عمرم به من. ولی من چی؟
شب تولدش. روز تولدش. باید دلشو بشکنم؟ باید گناه کنم؟
بخدا دیگه آقا خسته شدم.
دارم از خدا دور میشم. آقاجان ...
نوکری هم بلد نیستم. خاک تو سر من که اسممو نوکر میذارم.
ولی آقا دلم خوش بود دیگه از روز تولد شما، دیگه تموم میشه این بی معرفتی هام.
ولی خب بازم ... .
آقا راستی!
امش
استاد اخلاق آیت الله قرهی:
جوانان عزیز دارم به شما نسخه می دهم، می خواهید که از گناه بدتان بیاید؟ تا می توانید یاد امام زمان (عج) باشید، آرام آرام از گناه بدتان می آید و حالتان عوض می شود. معلوم است انسان از چیزی که بدش می آید اصلاً سمتش نمی رود. شب ها وقت خواب، با آقا صحبت کنید. بعد از هر نماز یک فاتحه برای مادر امام زمان(عج) بخوانید. نماز باید قبول شود و تا امضای آقا امام زمان (عج) نباشد، قبول نمی شود. در هر عملمان باید امضای آقا باشد. امام زمان (عج
یکی از عوامل یا بهانه‌های بی‌حجابی بانوان علاقه آن‌ها به شیک بودن است؛ و به این بهانه آرایش‌های زننده و محرک می‌کنند و هرگونه لباس نامناسبی را بر تن می‌نمایند درحالی‌که شیک‌پوشی باید در چارچوب قوانین و ضوابط شرع و عقل باشد چون بسیاری از به‌اصطلاح شیک بودن‌ها بسترساز ارتکاب گناه از جانب دیگران است […]
نوشته رابطه تمایل به شیک بودن و بی‌حجابی اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.
توضیحات فایل:
دانلود پاورپوینت ساختارهای گناه در فضای مجازی
کاربران گرامی ،این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت ساختارهای گناه در فضای مجازی می باشد که در ۳۴ اسلاید بسیار با کیفیت و حرفه ای تهیه و تدوین گردیده است.
برخی می‌گویند اینترنت مثل چاقوی دو لبه است یعنی هم می‌توان با آن کار نیک انجام داد و هم کار شر.
اما
چاقو عموما آسیبی برای صاحبش ندارد ولی اینترنت می‌تواند آسیب‌های زیادی را به کاربرش وارد کند.
چاقو به خودی خود وسوسه گناه (مثل قتل و خ
اما بعد...
استغفار از گناهان توی ذهن دم دستی ترین و معمول ترین استغفارمان هستند. اما واقعاً گناه یعنی چه؟ همیشه از جنس انجام دادن است یا انجام ندادن ها هم گناهند؟ هرچند بعضی از انجام دادن ها را با اینکه در تعریف معمول گناه هستند هم مصداق استغفار قرار نمی دهیم... دروغ های روزانه، غیبت، گناه مسئول شستن...!
ما، موظف به حرکتیم. حرکت پیش روی به بار می آورد. اگر حرکت میکردیم باید در خانه ی (مثلاً) دهم بودیم، ولی الان پنجیم. 5 خانه عقب بودن، توبه ندارد؟ تو
بسم‌الله الرحمن الرحیم 
یافارس الحجاز 
بخاطر غفلت و سهل انگاری عده ای دانش آموزانی در آتش سوختند
و بخاطر غفلت و سهل انگاری عده ای دانش آموزانی رقصیدند
مولایم ، براستی در دولت عدل و داد شما کدام گناه بزرگتر و نابخشودنی است؟
شما بعد از تشریف فرمایی به وعده مولایمان امیرالمومنین علی علیه الاف السلام ،حقوق را استیفا می‌نمایید حتی اگر مهریه زنان شده باشد...اولین پرونده رسیدگی بازرسان شما کدام خواهد بود 
سوختگی یا رقص؟حق الناس یا حق الله؟
الل
حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام می‌فرمایند: «إِنَّ أَصْلَ الْعَقْلِ الْعَفَافُ وَ ثَمَرَتَهُ الْبَرَاءَهُ مِنَ الْآثَامِ وَ أَصْلَ الْعَفَافِ الْقَنَاعَهُ وَ ثَمَرَتَهَا قِلَّهُ الْأَحْزَانِ؛ ریشه عقل، عفت است و میوه‌اش خودداری از گناه و ریشه عفت قناعت است و میوه‌اش کم شدن اندوه‌ها»[1] و نیز می‌فرمایند: «مَنْ عَقَلَ عَفَ؛ کسی که عاقل باشد، پاک‌دامن می‌شود.»[2] و درجایی دیگر […]
نوشته ارتباط بین عقل، عفت و قناعت اولین بار در گناه ش
بسم الله الرحمن الرحیممیگویند زیبایی نعمت است اگر ازین نعمت در جهت گناه استفاده شود
در یوم الحسره زیبایان گناه کار به خدا عرض میکنند خدایا خودت مارا زیبا آفریدی گناه ما چیست؟
خداوند به زنان حضرت مریم س را نشان میدهد و میگوید آیا از مریم زیباتر بودید؟
و به مردان حضرت یوسف را نشان میدهد میگوید آیا از یوسف زیبا تر بودید؟
ودر برابر کم صبری حضرت ایوب را نشان میدهد و میگوید آیا بلائتان بیشتر از ایوب بود؟
#خدایا پناه بر تو از زیبایی که در جهت غیر تو
تا جایی که بتونم سعی کردم کمتر احساس گناه رو تجربه کنم و به کارهایی نپردازم که این احساس رو به من بده...اما
یکی از چیزهایی که واقعا من رو به هم می ریزه و از فکر کردن به اون حال بدی دارم
اینه که کلاسی رو برگزار کنم و کم کم به نظرم برسه که به دانشجو چیزی اضافه نشده یا چیزی یاد نگرفته
در یک کلام وقتش تلف شده 
اگه شرکت نمی کرد و در کلاس حضور نداشت هم اتفاق خاصی نمی افتاد
...
چند نکته برای جلو گیری از گناه
آیت الله بهجت( ره):
"از  غذای خود از نظر کم و کیف ، کم کنید و از خوردن غذاهای محرک بپرهیزید ، خصوصا شبها ، و بین الطلوعین مقداری قدم بزنید ، ورزش در هوای آزاد نمایید و از نظر فکر و نظر در مناظر مهیج خود داری نمایید و برای ازدواج به نحو آسان اقدام کنید و با توبه و تضرع به درگاه خداوند مهربان و توسل به امام عصر (عج) از خداوند بخواهید که شما را از گناه حفظ فرماید." " کتاب جناب عشق ص ۶۸"
 انسان هنگام وسوسه شیطان در آینه به تص
چند صباحیست که شهدا هم.........
جای خالی تان در کوچه پس کوچه های روزمرگی ام نمایان است!
#خشاب ایمانم خالی شده و سقف #سنگرم چکه می کند!
دیگر در برابر #گناه ایمن نیستم!
عطش #نفس ، امانم را بریده...
قادر به تحمل نفس کشیدن در هوای،بی هوای گناه نیستم...
کمی #هـــــــــــــــوا لطفا!!
آی #شهدا با شمایم!
نیروهای #جامانده در #خاکریز دنیا،از نفس افتاده اند...
شهید راه نابودی اسرائیل
شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
هوالرئوف الرحیم
خدا خیرش بده رضا رو. از صبح همینطور یک خط درمیون در حال خواب و بچه داری ایم. خواب هیچ کدوممون تکمیل نمیشه. بلکه شب برسه و بچه ها به موقع بخوابن تا یه خواب 0 تا 100 خوب نصیبمون بشه.
حال فسقلک خوبه و به پاش که دست می زنم درد نداره. تبش هست که تحت کنترلمونه.
واقعا آرزو می کنم کاش قبل از بچه اول یه نمونه آزمایشی برای آبدیده شدن به آدمها می دادن.
نه تنها بچه ها گناه دارن، مامان بابا ها هم بی گناه تر از اونها نیستن. خلاصه که اینطور.
معرفی توسط وبلاگ... این روزها

از اسم و جلد کتاب مشخص بود که موضوع آن در ارتباط با بهانه تراشی ها و توجیهاتی است که باعث شده افراد زیادی از حضور در صحنه ی جنگ کربلا سر باز زنند.
نویسنده در مقدمه کتاب توجیهات را به سه دسته تقسیم کرده است:
توجیهات کسانی که با امام همراه نشدند
توجیهات کسانی که امام را ترک کردند
توجیهات کسانی که مقابل امام ایستادند
در متن کتاب نیز توضیحاتی در مورد مفهوم توجیه، توجیه در آینه ی آیات ، طیف شناسی توجیه، توجیهات در کر
سلام دوستان
بابای من که هم توانایی داره، هم میتونه منو داماد کنه منو بیچاره کرده، یک روز میگه این خونه برای تو هستش، یک روز میاد میگه این زمین برای تو باشه و ...
هر چی بهش میگم بابا بیا منو داماد کن فردا تو پرونده ت این همه گناه می نویسن که حالت گرفته بشه ، بابا اگر من نخوام اول مدرک لیسانس و بالاتر بگیرم کی رو باید ببینم، هر چی میگم با ازدواجم میشه ادامه تحصیل داد قبول نمیکنه، خانوادهای ما معمولا 18 سالگی داماد و عروس بودن، حالا به ما که رسید بای
بسم الله الرحمن الرحیم
پست_پنجم 
سلسله مباحث سبک زندگی اسلامی:
دختر و پسر از پدرومادر گلہ نکنند. تقصیر آنہا چیست؟
درختی ریشہ ی خود را بار نیاورد کہ میوه بگوید تقصیر من چیست؟ 
تقصیر خدا چیست؟
خداوند همہ چیز بہ پدرومادر داد. دستورالعمل داد؛ زمین داد کہ برویانند؛ غذا داد؛ آفتاب داد؛ شما اگر بذری را در زمین کاشتید کہ روئیده شود، من کشاورز شما، من کارگر شما؛ این هم دستورالعملتان. اینگونہ ازدواج کنید، این برنامہ ها را پیاده کنید؛ اگر درست نشد، آن
تو می‌توانی ساختمانی که بوی نا گرفته،
نشست کرده، کم‌کم پایه‌اش سست شده و ناگهان پایین می‌آید را سر پا کنی. مثل
پرنده‌های له و پخش شده‌ی حضرت ابراهیم روی کوه‌ها. گناه‌های نادانسته و
ناخواسته مثل نمناکی و به بوی نا می‌مانند. کم‌کم فونداسیون ساختار ایمان آدم را
سست می‌کنند و ناگهان پخش زمینت. مثل آن پرنده‌ها خرده‌ریزه‌هایم را
به‌هم وصل کن. مثل روز ازل محکم و بی‌نقص. «لیطمئنّ قلبی».
مثل وقتی که حضرت ابراهیم را به آتش
افکندند و او فقط
بسم الله الرحمن الرحیم
...بدون شک بزرگترین گناه برای یک روحانی شیعه انجام عمل مکروه یا مباحی  است که باعث وهن شیعه ،باعث بدبینی مردم جهان به شیعه گردد.
امروز شیعه را زیر ذره‌بین گرفته‌اند عده‌ای برای فهم دقیق شیعه و عده ای برای یافتن نقطه ضعف وتحقیر و توهین و تبلیغ علیه شیعه،
بدون شک اگر یک روحانی یا یک فردی که به تدین وشیعه بودن مشهور است کرداروگفتاروپنداری داشته باشد که در دین و کلام معصوم تایید ی برآن نیست ،و آن عمل باعث تحقیر وتضعیف شیع
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
اهل سقیفه می گویند هیچ فردی  و صد در صد پاک و بی گناه نیست
و همه افراد ممکن است خطا کنند ، حتی پیامبر!!!!که بخاطر خطایش در قرآن مورد تذکر قرار گرفت
سوال
پس چرا خداوند در قرآن اورا پاک از هر گناه و خطا و اشتباهی معرفی میکند؟
و کسی که خودش خطا کار است چگونه میتواند دیگران را  به سمت خداوند دعوت کند؟
پیامبر به وحی متصل بود و خطاهایش را خدا تذکر میداد
بعد از پیامبر که وحی قطع شد چه کسی خطاهای
در هر صورت فروردین 98 هم تموم شد ؛ اگه خوب استفاده میکردم از روزهای زیباش الان حس افسوس و ای وای رفت نداشتم ولی وقتی فقط گذروندم حالا آآهش مونده رو دلم.
واقعا فایده نداره باید تلاش کنم ؛ تغییر کنم
خب اولین حرکتم این بود که میخوام یه کار خوب رو شروع کنم و کار کنم
اونم در راستای کار هنری هستش ؛ عروسک سازی
آخ از لحاظ روحی و معنوی بگم که شدیدا سقوط معنوی داشتم تو این روزای خوبو در این راستا هم میخوام روزی یک ساعت سخنرانی گوش بدم 
میگن :وقتی آدم گناه م
دانلود آهنگ مرتضی جوان شکسته ام شکسته
Download Music Morteza Javan Shekasteam Shekaste
دانلود آهنگ غمگین مرتضی جوان بنام شکسته ام شکسته
دانلود موزیک و ترانه مرتضی جوان شکسته ام شکسته
دانلود اهنگ شکسته ام شکسته مرتضی جوان
این شعر با اسم سراب هم شناخته میشود
برای دانلود آهنگ به ادامه مطلب مراجعه کنید …

تکست و متن آهنگ شکسته ام شکسته مرتضی جوان
شکسته ام شکسته شکسته دل شکسته
خسته شدم عزیزم کجایی شدم خسته
میگفتی که نمیشه تو را تنهات بزارم
چی شد عزیزم بی تو از ت
دانلود آهنگ مرتضی جوان شکسته ام شکسته
Download Music Morteza Javan Shekasteam Shekaste
دانلود آهنگ غمگین مرتضی جوان بنام شکسته ام شکسته
دانلود موزیک و ترانه مرتضی جوان شکسته ام شکسته
دانلود اهنگ شکسته ام شکسته مرتضی جوان
این شعر با اسم سراب هم شناخته میشود

تکست و متن آهنگ شکسته ام شکسته مرتضی جوان
شکسته ام شکسته شکسته دل شکسته
خسته شدم عزیزم کجایی شدم خسته
میگفتی که نمیشه تو را تنهات بزارم
چی شد عزیزم بی تو از ت
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
طبق آیه هشتم از سوره زمر
افرادی که هنگام مشکلات خدا را میخوانند و بعد از حل مشکلاتشان به جای آنکه بر ایمانش به خداوند افزوده و شود ،دوباره گناه می کند و با اعمال و رفتار خودش مردم را از خداوند دور میکند بدون شک اهل عذاب است
 وَإِذَا مَسَّ الْإِنْسَانَ ضُرٌّ دَعَا رَبَّهُ مُنِیبًا إِلَیْهِ ثُمَّ إِذَا خَوَّلَهُ نِعْمَةً مِنْهُ نَسِیَ مَا کَانَ یَدْعُوٓ إِلَیْهِ مِنْ قَبْلُ وَجَعَل

بیایید از امروز با هم به استقبال #محرم برویم.

آیت الله بهجت میفرمود:
۴۰ روز مانده به محرم #چله_ترک_گناه بگیرید
چشمی که به خاطر حسین گناه نکرده باشد خوب گریه میکند...

بیاییم با خود عهد کنیم از امروز تا چهل روز دروغ نگوییم، غیبت نکنیم، به نامحرم نگاه نکنیم، حق مردم را ضایع نکنیم، به پدرو مادر بی حرمتی نکنیم، به دستورات رهبری بی اعتنایی نکنیم و هر گناه دیگری که قبلا انجام میدادیم دیگر انجام ندهیم...

۴۰ روز دگر مانده که با ناله بگویند
ای اهل ح
می‌دونی، دارم به این فکر می‌کنم که من همیشه خودم رو مقصر دونستم. همیشه گناه‌کار من بودم. گیرم که به زبون نیاوردم که من گناهکارم. گیرم که همه چیز رو پشت اون نقاب لعنتی لعنتی که درونم رو نشون نمی‌داد پنهان کردم. اما این دلیل نمی‌شد که حس نکنم گناهکارم. گناهکاریم هم از اونجا شروع می‌شد که «چرا راه خودتو نمی‌ری، سکوت نمی‌کنی، چرا حرف می‌زنی؟» و اصلا از ابتدای «سلام» گفتن هم شروع می‌کردم به گناهکار جلوه دادن خودم پیش خودم. که مجبور بودی دهن ب
تقوا یعنی مراقبت. در یک جادّه‌ی خطرناک وقتی دارید حرکت می‌کنید، دقیق مراقبید، این تقوا است؛ مراقبت کنید، از گناه پرهیز کنید؛ این مهم‌ترین راه اعتلای معنوی است. البتّه بلافاصله بعد از این، انجام فرائض است؛ در میان فرائض هم از همه مهم‌تر نماز است؛ نماز اوّل وقت، با حضور قلب.
بیایید از امروز با هم به استقبال #محرم برویم.
آیت الله بهجت میفرمود:
۴۰ روز مانده به محرم #چله_ترک_گناه بگیرید
چشمی که به خاطر حسین گناه نکرده باشد خوب گریه میکند...
بیاییم با خود عهد کنیم از امروز تا چهل روز دروغ نگوییم، غیبت نکنیم، به نامحرم نگاه نکنیم، حق مردم را ضایع نکنیم، به پدرو مادر بی حرمتی نکنیم، به دستورات رهبری بی اعتنایی نکنیم و هر گناه دیگری که قبلا انجام میدادیم دیگر انجام ندهیم...
۴۰ روز دگر مانده که با ناله بگویند
ای اهل حرم...
می
دانلود دوبله فارسی فیلم Love Birds 1969کیفیت BluRay 720p اضافه شددانلود
بازیگران  : Christine Kaufmann, Claudine Auger, Tony Kendall
کارگردان : Mario Caiano
محصول : هندی
سال تولید : ۱۹۶۹
زبان : زیرنویس
فرمت : MKV
حجم :۱٫۵GB
نام پارسی فیلم : شب گناه
خلاصه داستان : “”“فیلم درام شب گناه محصول ۱۹۶۹ ایتالیا با دوبله پارسی..”“
خلاصه داستان :Italy (Tittle) : Love Birds – Una strana voglia d’amare
احساس گناه :احساس مسئولیت برای رویداد های منفی که در زندگی شما یا سایرین اتفاق افتاده اند .اظهار تاسف برای کردار بد  واقعی یا واهی تان ، هم در گذشته و هم در حال .حس پشیمانی برای افکار ، احساسات یا نگرش هایی که در نظر شما یا دیگران منفی ، ناخوشایند یا غیر قابل قبول بوده یا هستید .اجباراً خود را لایق خوشحال بودن ، تسکین یافتن یا مورد کمک واقع شدن ندانیم .حس سردرگمی و اظهار ندامت  از آن که آن طور که باید عمل نکرده اید. حس پشیمانی و شرمساری برای نگفت

بنا داشته باشید که گناه نکنید
امام خامنه ای حفظه الله: 
تقوا یعنی همین که مواظب رفتار خودتان باشید که خلاف امر و نهی خدا رفتار نکنید. این، معنای تقواست.
یک وقت ممکن است سرِ رشته از دست انسان خارج شود و گناهی هم از او سر بزند. مهم این است که شما مراقب باشید و بنا داشته باشید که گناه نکنید. این، آن روحیه‌ی تقواست.
پیامبر گرامی اسلام در کلامی زیبا، نماز را به سر انسان تشبیه نموده و می فرماید: جایگاه نماز در دین، همانند جایگاه سر در بدن است.
این تشبیه زیبا، در کلام نورانی حضرت بدین خاطر است که، در بدن آدمی هر عضوی از اعضاء بدن به نوبه ی خود، وظیفه ای مهمّ را عهده دار هستند، ولی در این میان نقش سر، از همه مهمّتر است، زیرا مغز که فرمانده ی بدن بوده و تصمیم گیری ها در آن انجام می گیرد، در سر انسان قرار گرفته است..
بنابراین به یقین می توان گفت: بدن منهای سر، موجو
هیچ وقت بهشت و جهنم لا اقل آنطور که بهم تداعی شده مرا جذب خود نکرده اند. همیشه جذب سلوک بوده ام. البته حسابی شیطان هم سر بزنگاه ها از این سوئ استفاده کرده. نه حوری و آتش حرکتم داده نه سلوک را فهمیده ام. هر وقت خواسته ام استغفار کنم دنبال گناه گشته ام. گناه گنده وجدید.
از عرفان و سلوک یک دو واحد پاس کرده ام که استادش ترجیح داده خاطره دفاع مقدسش را تعریف کن و من ترجیح داده ام با لپتاپم سر کلاس ور بروم.
پس هیچ نمیدانم.
با همین ندانسته ام مجبورم شده به
اقدام تامل برانگیز یک سرباز آلمانی موجب شد تا 317 خیابان از سراسر دنیا به نام او نامگذاری شود.
عکس بالایک سرباز آلمانی را نشان میدهد که برای کودک جا مانده از خانواده اش سیم خاردار دیوار برلین را کنار زد. این سرباز به دلیل خیانت به کشور اعدام شد.
متن زیر نوشته ای در دفتر یاداشت این سرباز است :
گاهی انسان بودن گناه بزرگیست . اکنون که میدانم بخاطر کمک کردن به کودکی بیگناه که بازیچه جنگ و خشونت شده است فردا قبل از طلوع آفتاب مرا بدستان خداوند می‌سپا
 امام جواد علیه السلام: 
مَوْتُ الاْءنسانِ بِالذُّنُوبِ أکْثَرُ مِنْ مَوْتِهِ بِالْأجَلِ وَحَیاتُهُ بِالْبِّرِ أکْثَرُ مِنْ حَیاتِهِ بِالْعُمْرِ.
 امام جواد علیه السلام فرمود: 
مرگ انسان به سبب گناه بیش از مگر با اجل است و زندگى به خاطر نیکوکارى بیش از زندگى عُمر و سال است (برخى از گناهان سبب کوتاهى عمر وبرخى از کارهاى نیک سبب طول عمر انسان مى شود). 
  الفصول المهمه ۲۷۴ ۲۷۵
 نکته: 
عامل اصلی بسیاری از مرگ ها گناهانی است که انسان را به فنا
امشب که شب بیست و سومه یاد اون روزی افتادم که ساکت نشستم، بلند نشدم بگم چرا داری سخت‌ترین لحظه‌های زندگی یک زن رو مسخره می‌کنی،چرا تویی که با این پوشش و اعتقاداتی داری این‌کار رو می‌کنی.بلند نشدم بگم اون شهیدی که مسخره‌ش می‌کنی هرچقدر با اعتقادات تو نخونه بالاخره همسر و امید یک زن بوده، یکی هم‌جنس خودت، چطور به خودت اجازه می‌دی این‌طور باشکوه‌ترین لحظات و در عین حال سخت‌ترین لحظه‌هاش رو مسخره کنی.
حرف نزدم سکوت کردم.نمی‌گم رفتم نشس
یادم میاد جوان بودم، یه ماجرایی از یکی از بچه‌های فامیل شنیدم،
به شوخی تو جمعی که فقط من و مامانم و خواهرم بودیم از عبارت "دوست‌پسر و دوست‌دختر" استفاده کردم.
مامانم رنگ از چهره‌ش پرید، گفت هرگز نام عمل فحشاء رو به این سادگی بیان نکن..گفتنش قلبت رو کدر میکنه..گناه رو در نظرت عادی‌تر می‌کنه و روحت رو تنزل میده.
بعد هروقت که رساله میخوندم می‌دیدم هرجایی که از گناهی بزرگ صحبت شده یه عبارت قبل و بعدش هست: معاذ الله، العیاذ بالله، نعوذ بالله...
ق
بیسم الله الرحمن الرحیم
دوستان چرا برای همه کارها وقت داریم ولی برای نماز برای روزه برای رسیدین به خدا جاهلی وتنبلی میکنیم؟؟
خدا این همه رزق به ما داده خونه داده لباس داده فرزند صالح داده حالا چرا باید برای نماز جاهلی وکاهبی کنیم؟
شیطان مارو به گناه مبتطلا نمی کنید شیطان مارو به گناه دعوت نیکند وماهم بسیار راحت جواب بله رو بهش میدیم.
حالا خدا امده مهدی عج امده مارو دعوت به نماز وبه راه مستقیم دعوت کرده ما بهش جواب نه گفتیم 
حالا شیطان از مهد
محب آخرین گناه
Download New Music Moheb – Akharin Gonah
دانلود آهنگ آخرین گناه  به همراه متن آهنگ از
 رســـانــه ویک موزیک 
با بالاترین سرعت و قابلیت پخش آنلاین
با کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ بهمراه پخش آنلاین و متن آهنگ

ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم 
آیا تا به حال فکر کردی که دوباره برگردی دوباره از شکم مادرت متولد بشی ؟؟؟؟
به وجود اومدن همچین رویایی تو ذهن آدم بنظرم یه نوشونه خوبیه ؛
 نشونه عدم رضایت از گذشته و نحوه زندگیه آدمه 
رضایت از زندگی ؛ آری یا خیر ؟؟؟
در اینجا باید به دو جهت به این مطلب نگاه کرد ؛
رضایت از عملکرد 
بحث من بیشتر در این رابطه است 
این عدم رضایت از عملکرد پیامد خوبی رو به همراه دارده 
یعنی رشد به همراه داره ، رشد 
اگر این نباشه رشدی هم به وجود
در فرازی از زیارت نامه حضرت مهدی(عج) می خوانیم: « السلام علی ربیع الانام» سلام بر مهدی، بهار بشریت
حضرت صاحب الامر ارواحنا فداه  مانند باران بهاری، قلب های پژمرده را که به واسطه گناه افسرده شده اند نشاط و شادابی می بخشد، برای همین هر پدیده ای بخواهد زنده شود و شادابی معنوی و کمال و بصیرت را کسب کند باید از وجود امام زمان (عج) بهره ببرد و اساساً بهار، فصل روی آوردن به آستان مبارک امام مهدی(عج) است.
 اینک که در ماه پر فیض رجب، ماه استغفار و  آمرزش
یادته اون تک درخت افرا توی اون کوچه سربالایی که سه شنبه ها می رفتیم؟
پاییز که می شد بعضی از برگاش سبز بود، بعضیاش زرد، بعضیاش قرمز، بعضی برگا هم فقط رگه های نارنجی داشتند.
تو اسم کوچه رو گذاشته بودی فردوس، می گفتی کاش میشد این کوچه رو خرید، بعد روی این درخت یه خونه درست می کنیم، می گفتی این درخت مثل من مجنونه، ببین وقتی دارم نگات می کنم، لبام میخنده و چشام گریه میکنه.
یادته من جرات نداشتم نگات کنم؟ همیشه ناراحت میشدی، بعدش می رفتیم مسجد پایین
به نام خالق هستی@ عبادت کردن یعنی هرآنچه خدا امر کرده است را انجام دهیم و تقوا کردن یعنی دربرابر گناه ایستادگی به خرج داده و ازگناه دوری کنیم...پس تقوا خود نوعی از عبادت است...ولی منظور ما از عبادت دراین مطلب عبادت های شخصی همانند نماز وروزه و قران وزیارات و دعاهاست...ببینید دوستان یکی از فلسفه های مهم عبادت این است که انسان اراده دربرابر گناه پیدا کند و آنرا انجام ندهد...ساده تر بگویم خدا نمازی را که انسان را ازگناه و اخلاق های رذیله دور نکند نم
سکانس اول: دخترک شاید نمیداند و بدحجابی میکند تو که میدانی نگاه نکن
سکانس دوم: پسرک شاید نمیداند و نگاه میکند تو که میدانی خودت را بپوشان
پ.ن:
دخترجان! گناه تو نگاه پسر را به دنبال دارد
پسرجان! نگاه تو ترویج میدهد این بی حجابی را...
«کل اولئک کان عنه مسئولا»
#روز_عفاف_و_حجاب
آمد محضر آیت الله حق شناس
رحمه الله علیه، ناراحت و سراسیمه که: حاج آقا چله معروف حاجتروایی زیارت عاشورا را
خواندم اما حاجتم روا نشد. آیت الله حق شناس که چشم برزخی اش زبانزد خاص و عام بود
و باطن آدمها را می شناخت، بغضش ترکید و گفت:« حاجتت به مرز اجابت رسیده بود، فلان
گناه را که مرتکب شدی، قصه عوض شد.«
گناه... گناه... گناه... این
لعنتی حال دلمان را خراب می کند، نعمت مان را منهدم می گرداند، قلب امام زمان مان را
می شکند، حاجتروا شدن مان را به تاخیر می ان
احساس شکنندگی میکنم، از مسائلی که آزارم میدهند دور میشوم، قبلا همه را تحمل میکردم ولی موجودی که الان هستم، نمیتوانم.
دیگر نمیتوانم غم مردم را ببینم، نمیتوانم غم هیچکس را تحمل کنم، دلم هزار بار میشکند و هربار که میفهمم بقیه انسانها خوشحال نیستند دلم میخواهد به هوا تبدیل شوم. نمیدانم چرا این همه احساساتی هستم، چرا با دیدن لکه ای به گریه میفتم و چرا همیشه افسرده ام، ولی دلم میخواهد نباشم. دلم میخواهد به جز خوبی ها چیزی را نبینم و از زندگی کوتا
نقد
رمان اینترنتی گناهکار : فضایی احساساتی و کاملا غیر منطقی برای علت زندگی
یک دختر در خانه ­های مردان غریبه و پر از صحنه­ های تحقیر و توهین
!!!!!!!!!!
قد رمان اینترنتی گناهکار ، نویسنده فرشته۲۷

وقتی از خط قرمزی عبور می­ کنی، چراغ قرمزی را ندیده می­ گیری، حصار و
دیواری را بی­ خیال می ­شوی و پا در حریم تعریفی دیگران می­ گذاری، گناه
کرده ­ای.

حالا فرقی نمی­ کند، گناه، گناه است، دلی را بشکنی، حقی را بخوری، غیبتی بکنی، تهمتی بزنی، دروغی بگویی، تما
نقد
رمان اینترنتی گناهکار : فضایی احساساتی و کاملا غیر منطقی برای علت زندگی
یک دختر در خانه ­های مردان غریبه و پر از صحنه­ های تحقیر و توهین
!!!!!!!!!!
نقد رمان اینترنتی گناهکار ، نویسنده فرشته۲۷

وقتی از خط قرمزی عبور می­ کنی، چراغ قرمزی را ندیده می­ گیری، حصار و
دیواری را بی­ خیال می ­شوی و پا در حریم تعریفی دیگران می­ گذاری، گناه
کرده ­ای.

حالا فرقی نمی­ کند، گناه، گناه است، دلی را بشکنی، حقی را بخوری، غیبتی بکنی، تهمتی بزنی، دروغی بگویی، تم
 اگر خواستیم پیش خدا خجل نشویم چه کنیم؟!

اینها که توبه می کنند، در بهشت اگر یادشان باشد که در دنیا گناه کرده اند شرمنده اند و این شرم عذاب است و در بهشت جا برای هیچ نحو عذاب نیست ...
ذات اقدس اِله کاری می کند که از یاد خود ما می رود،
از صحنه قلب ما برطرف می کند. هم پیش مَلَک می پوشاند و هم پیش فلک، هم پیش انبیا می پوشاند،  هم پیش اولیاء...
 لذا توبه کننده در قیامت وقتی وارد بهشت شد، اصلا یادش نیست که گناه کرده است تا خجل بشود،
 ماییم و این رحمت بی ا
   1 عبدالرحمن بن حماد در ح دیثی مرفوع برخی از اصحابش نقل کند که امیرالمومنین  ع در کوفه بر منبر  بر آمد خدا را سپاس  گفت ستایش کرد سپس فرمود ای مردم همانا گناهان سه کو نه اند این را فرمود  و خاموش نشست  واز سخن گفتن خودداری کرد حبه عرنی که یکی از اصحاب آنحضرت بود بوی عرصکرد ای امیر مومنان فرمودی گناهان سه گونه اند دم ف و بستی فرمود  من انهارایاد نکردم جز اینکه میخواستم  شرح دهم ولی تنگی نفسی بر من عارض شد که میان  من و سخن محافل شد آری گناهان 

✅  تربیت فرزند
#حجت_الاسلام_قرائتی 
 تحقیر زمینه‏ ساز گناه‏
 ✍ از راه‏ هاى مهم تربیت و هدایت، شخصیت دادن به افراد مخصوصاً به کودکان است، بنابراین یکى از امورى که در مساله تربیت فرزند قطعاً باید مورد توجه قرار گیرد، مساله تحقیر و ایجاد خودکم‏ بینى است.

رسول اکرم صلى الله علیه وآله فرمودند:
 «لا یَکذِبُ الکاذب الاّ من مِهانَةِ نَفسِه» (بحار،ج‏72)
 «دروغگو دروغ نمى‏ گوید مگر به خاطر خوارى نفس خود»
  نتیجه اینکه نباید انسان کسى را تحق
چشم، دریچه دل و اندیشه انسان است، اگر چگونه نگریستن را یاد بگیریم و چگونه دیدن را تجربه کنیم، چشم، چشمه امید و ایمان می شود و نگاه ما، عبادت و سبب رشد و تکامل خواهد شد، و اگر آن را رها کنیم، زیانهای متعددی متوجه انسان خواهد شد، و به گناهان ناخواسته ای دچار خواهد شد، مگر فاصله نگاه تا گناه چه قدر است؟ از نگاه تا گناه، به فاصله یک پلک!... «ادامه مطلب»...
ادامه مطلب
انسان
به بعضی گناه‌ها عادت کرده، بعضی گناه‌ها را کوچک شمرده و به آن‌ها تن
داده. آدم ببیند چطور می‌شود گناهان را کم کرد؛ یعنی بنویسند. همین‌که در
توصیه‌ بعضی از احادیث هم هست که خطاهای خودتان را بنویسید، هر شب خودتان
را محاسبه کنید. این محاسبه‌ نفس، خیلی چیز خوبی است.رابطه خودتان را با خدا، هرچه می‌توانید مستحکم‌تر کنید.اگر امروز شما خودتان را به کارهای نیک، خلق نیک و رفتار نیک عادت بدهید، تا آخر عمر این دستاورد با شما خواهد ماند.
دانلود کتاب صوتی روانشناسی اعتراض (وقتی نه می گویم احساس گناه می‌کنم)
روانشناسی اعتراض (وقتی نه می گویم احساس گناه میکنم) اثر مانوئل جی اسمیت فرمت فایل ها: mp3 تعداد فایل ها: 19 حجم کل فایل ها: 125 مگابایت مدت زمان پخش: 8 ساعت و 29 دقیقه نویسنده: دکتر مانوئل جی اسمیت مترجم: مهدی قراچه راغی گوینده: لیدا بهمن نشر: ویس سال انتشار: ۱۳۶۶ دسته ...
دریافت فایل
#مراقبت_از_چشم ✨
برای انجام یک دوره آموزش #غواصی رفته بودیم قشم.
چند روزی که گذشت و جاهای مختلف رفتیم و یه دوری تو پاساژا زدیم و در نهایت شب آخر می خواستیم بریم یکى از مراکز خریدِ معروف قشم .
به مسعود گفتم که بیا باهم بریم خرید من هر چی گفتم پاشو بریم، نمیومد و دلیلشم نمی گفت.
و از اونجایی که اگه نمیومد به ما هم خوش نمی گذشت به حاجی گفتم که مسعود نمیاد؛ شما بهش بگی نه نمیگه.☝️
بعد از گفتن حاجی، بلند شد
 وباکمال عصبانیت به من گفت
#اگه‌بیام‌و‌به
دانلود صوت جلسه دهم:
تقسیم بندی بیماری بر اساس علل بیماری:اسباب و علل غیر مستقیم
وقتی چند نفر در معرض یک بیماری قرار میگیرد و یک نفر بیمار و دگیری بیماری نمیشود و چند نفر با یک بیمار مبتلا به آنفولانزا یک بیمار میشود و دگیری بیمار نمیشود و یکی دارو مصرف میکند مبتلاتر میشود و دیگری دارو مصرف میکندو خوب میشود:
از نظر اسلام علل بیماری ها را فعل و کار بشر میداند(گناه سبب بیماری است)
اِختِلاج یعنی اضطراب
اضطراب یعنی پرش مثلا تکه گوشتی که همانند پل
دانلود صوت جلسه دهم:
تقسیم بندی بیماری بر اساس علل بیماری:
اسباب و علل غیر مستقیم
گاهی بیماری در شخصی نفوذ میکند و در دیگری نقوذ نمی‌کند(مثلا دونفری که در  جوار ویروس آنفولانزا قرار میگیرند) یا مصرف دارو  به نحو برابر، در یکی اثر میکند و در دیگری اثر نمیکند، این گونه موارد  از نظر اسلام دلایلی نظیر گناه بیان شده است.
اسلام علت بروز بیماری‌ها  را فعل و اعمال  انسان‌ها می‌داند. یعنی گناه سبب بیماری است.
اِختِلاج یعنی اضطراب
اضطراب یعنی پرش م
جملاتی زیبا ازحضرت علی علیه السلام

1. مردم را با لقب صدا نکنید.2. روزانه از خدا معذرت خواهی کنید.3. خدا را همیشه ناظر خود ببینید.4. لذت گناه را فانی و رنج آن را طولانی بدانید.5. بدون تحقیق قضاوت نکنید.6. اجازه ندهید نزد شما از کسی غیبت شود.7. صدقه دهید، چشم به جیب مردم ندوزید.8. شجاع باشید، مرگ یکبار به سراغتان می آید.9. سعی کنید بعد از خود، نام نیک بجای بگذارید.10. دین را زیاد سخت نگیرید.11. با علما و دانشمندان با عمل ارتباط برقرار کنید.12. انتقادپذیر با
هوای عشقت ، به سرمنگاه توست ، در نظرمببین که آواره شدمکوی به کو ، در سفرمبده نجاتم ای صنماسیر و در بند تنمبگو چگونه پر زنمکه سر به جنت بزنمرانده مرا ، گناه منتو می شوی پناهمپس از همه جدال هاتو می شوی گواهمبه سان عشق اولین که در ازل ، شناختمبه عشق میرسم به توزمانه بی خود شدنم
پسری از گوانتانامو : حس یک زندانی بی گناه را با خواندن این کتاب درک کنید.
پسری از گوانتانامو : آنا پررا،مترجم: کیوان عبیدی، نشر افق
معرفی:
۲پسر نوجوان که در دو کشور مختلف که از طریق اینترنت باهم ارتباط دارند. آن ها بازی«بمب افکن» را اختراع کرده اند وبا گروه هم بازی شان در فضای مجازی بازی می کنند. توسط یک جاسوس شناسایی می شوند و یک شب گروهی به خانه شان می ریزند و تمام بازی کنان را دستگیر می کنند و…
بریده کتاب(۱):
جیم سرش را به نشانه ی مخالفت تکان م
فیلم سینمایی هفت(Seven - 1995)شاهکاری از دیوید فینچر با بازی ستارگان سینما٬مورگان
فریمن٬برد پیت و کوین اسپیسی|خلاصه:در شهر نیویورک قاتل زنجیره ای به طرز
فجیعی آدم میکشد.ویلیام افسر پلیس کارکشته و در شرف بازنشستگی و دیوید٬پلیس
تازه کار و آرمانگرا مامور یافتن قاتل زنجیره ای میشوند.آنها پی می برند
که قاتل قربانیانش را براساس ۷گناه کبیره....
فیلم دارای ژانر جنایی با ترکیبی از معنی گرایی و توجه به گناه و گرایشات دینی برای تسویه جامعه از انسانهای ن
گاهی گناه نکردن مااز روی تقوا و خود نگهداری مان نیست؛بلکه بخاطر این است ک موقعیت گناه برایمان فراهم نشده است.یکی از بهترین ودقیقترین مثالهای این مسئله،ماجرای یوسف نبی علیه السلام وزلیخا درقرآن است؛وقتی خبرش در شهرپخش شد،همه ی دهان ها گفتند همسرعزیزمصر گناهکاراست.بولهوس است.خائن ب شوی خود است
همسرعزیزمصر غلامش را ب سوی خود دعوت کرده.عشق غلام در قلبش رخنه کرده.برای غلامش دام پهن کرده.
اما...
وقتی صاحب همین دهان ها تنها دریک برخورد با آن غلام
عبد گناهکار من چرا ز من جدا شدی
بر در غیر رفتی و دور ز آشنا شدی
قرار ما نبود این، مرا رها کنی چنین
دیده ز هم گشا ببین خود به کجا رها شدی
بندۀ بی‌ وفای من عبد گریز پای من
چرا گریختی ز من چه شد که بی‌وفا شدی
هر چه گناه کرده‌ای عفو نمودم از کرم
هر چه صدا زدم تو را باز ز من جدا شدی
حاصل خویش سوختی وصل مرا فروختی
اسیر نفس گشتی و هوایی هوی شد 
من همه هست خویش را بهر تو خلق کرده‌ام
تو همه را ندیدی و غرق یم خطا شدی
خداست یار و یاورت چگونه نیست باورت
دمی به
این را همه تجربه کرده ایم
و بارها از بزرگان شنیده ایم
که با تداوم و استمرار است که اتفاقات خوبِ زندگی رخ می دهد
به یک شب و دو شب نیست

شاید برای همین بوده که عارفان، ترک یک گناه یا عادت به کار نیک رو به مدت چهل روز مراعات می کردند
عجیبه.نمی‌دونم چرا این روزا انقدر نگران همه‌چیزم. نمی‌دونم چی باعث می‌شه اینقدر ناآروم و بی‌قرار باشم.برای خودم نگرانم. برای خیلی از دیگران هم. احساس بی‌ثباتی نسبت به آینده دارم. احساس گناه نسبت به گذشته.چرا اینقدر این دو تا رو می‌نویسم؟ حس ترس از آینده و حس گناه از گذشته... واقعا اگه منطقی نگاه کنیم من نه اونقدر گناه‌کارم و نه اونقدر ناآگاه از آینده. پس چی باعث می‌شه اینقدر نگران باشم؟
فکر می‌کنم مثل کسی‌ شدم که روی یه پل چوبی راه می‌‌
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

«١٧٥»أُولئِکَ‌ الَّذِینَ‌ اشْتَرَوُا الضَّلالَةَ‌ بِالْهُدى‌ وَ الْعَذابَ‌ بِالْمَغْفِرَةِ‌ فَما أَصْبَرَهُمْ‌ عَلَى النّارِ آنها( کتمان‌کنندگان حقّ‌)کسانى هستند که گمراهى را به بهاى از دست دادن هدایت و عذاب را به جاى آمرزش خریدند.پ
بعد از شنیدن خبر:
"شورای شهر بابل"
"سد لفور"
"تبلیغات آرایشگاه زنانه"
"شهرک های ساحلی" 
"پلاژها"
و .............. 
شرمساریم که بگوییم مازندارن ، دیار علویان است!
 این هرج و مرج فرهنگی محصول خواب برخی متولیان نالایق استانی و البته گردشگرانی که با برنامه وارد عمل می شوند و توسط همان متولیان، کنترل نمی شوند!
اینگونه پیش برویم شاید در آینده ی نه چندان دور نام مازندارن، تداعی کننده ی نام آنتالیا و لاس وگاس (شهر های گناه) شود!!!
آرمین پسر زیبا و مغروری که اومده تا انتقام بگیره انتقام گذشته ی تلخی که مردی برای او و خانواده اش رقم زده. تاوان گناهی که درگذشته رخ داده رو چه کسی باید بده دختری بی گناه که از هیچ چیز خبر نداره…
دل من به شدت شور میزد تو وجودم غوغایی به پا بود آخه تا کنون از این کارا انجام نشده است بودم بود خط قرمزهایی که در فراز خودم بودو زیر پا میذاشتم حسهای متفاوت با وجدانم در افتاده بودن یکی در وجودم می گوید: »چرا عومدی احمق اگر دوست داری چی؟ برگرد تا دیر نش
در دیانت مسیحی، آیینی وجود دارد به نام اعتراف و منظور از
آن این است که هر فرد مسیحی، علاوه بر اینکه در محضر الهی، به گناهان و گناهکار
بودن خود اقرار می‌کند، در حضور کشیشان نیز باید گناهان خود را برشمارد و از آن
اعلام توبه کند؛ نزد یکدیگر به گناه خود اعتراف کنید. نامه یعقوب 5:16

البته سابقه‌ی این آیین به مکاتب دینی عهد باستان می‌رسد.
به هر روی در عقیده مسیحیت، شخص باید در حضور کشیش به یک یک گناهانِ خود و انواع
آن به طور دقیق و با اعلام خصوصیات ا
عجیبه.نمی‌دونم چرا این روزا انقدر نگران همه‌چیزم. نمی‌دونم چی باعث می‌شه اینقدر ناآروم و بی‌قرار باشم. (آهان به خاطر فلان چیز؟ بی تاثیر نیس ولی خب that may not be all the thing)برای خودم نگرانم. برای خیلی از دیگران هم. احساس بی‌ثباتی نسبت به آینده دارم. احساس گناه نسبت به گذشته.چرا اینقدر این دو تا رو می‌نویسم؟ حس ترس از آینده و حس گناه از گذشته... واقعا اگه منطقی نگاه کنیم من نه اونقدر گناه‌کارم و نه اونقدر ناآگاه از آینده. پس چی باعث می‌شه اینقدر نگر
  شرح دعای روز چهاردهم ماه رمضان

اللهمّ لا تؤاخِذْنی فیهِ بالعَثراتِ                           خدایا مؤاخذه نکن مرا در ایـن روز به لغزش‌ها

واقِلْنی فیهِ من الخَطایا والهَفَواتِ                      و درگذر از من در آن از خطاها و بیهودگی‌ها

ولا تَجْعَلْنی فیه غَرَضاً للبلایا والآفاتِ                  و قرار مده مرا در آن نشانه تیر بلاها و آفات
بِعِزّتِکَ یا عزّ المسْلمین.                             
دانلود از اینجا
[Lyrics]
تو تخت، بی حس بی حال
از چشمم دیگه اشک نمیاد
می خوام ببرم از یاد
من کی ام؟ یه بی گناه!

ضربه خوردم از جنس بیمار
دستام می لرزن، نه یادم نمیاد
لباسام آغشته به گناه
از قبل بهم هشدار میداد
بپوشون موی زیباتو
و اگر نه، مجازات میشی تو
میخوام آزاد باشم
میدونم تو هستی حیوون!

برو عقب، نیا سمت ام
برو عقب، نیا پیش ام
برو عقب، نیا سمت ام
برو عقب، دور شو از من

آروم آروم از بین رفتم
دود شدم تو هوا رفتم
برف شدم بی حس مثل یخ
آب شدم از خجالت
م
#دوستان عزیزی که نماز و روزه و ختم قرآن قضای اموات(ره) برگردنشان میباشد می توانند با مراجعه به منوهای بالای صفحه وبلاگ وارد گزینه نماز و روزه استیجاری شوند واین دین بزرگ را از خود ساقط کنند..  /\   /\

«١٨٢»فَمَنْ‌ خافَ‌ مِنْ‌ مُوصٍ‌ جَنَفاً أَوْ إِثْماً فَأَصْلَحَ‌ بَیْنَهُمْ‌ فَلا إِثْمَ‌ عَلَیْهِ‌ إِنَّ‌ اللّهَ‌ غَفُورٌ رَحِیمٌ‌ پس کسى که از انحراف وصیّت‌کننده(و تمایل بى‌جاى او به بعض ورثه) یا از گناه او(به اینکه به کار خلافى وص
کم کم هلالِ ماهِ خدا می رسد ز راهاوقاتِ نابِ اهلِ بکاء می رسد ز راه
مهمان کند خدا همگان را به سفره اشوقتی که ماهِ جود و سخا میرسد ز راه
گُل میکند به لب همه دم ذکر یا علیزیرا بهارِ اهلِ دعا می رسد ز راه
ماهِ مجیر و جوشن و شب های عاشقیماهِ جنون و ماهِ صفا میرسد زِ راه
دستت دراز کن چو گدا سمتِ سفره اشوقتی گدا به پشتِ گدا میرسد ز راه
امضا کند خدا گذر از نار دم به دمچون ماهِ توبه ، ماهِ عطا میرسد ز راه
وقتی که ماهِ خوبِ خدا رو کند به مافرصت برای ترکِ گنا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

DLOPA سایت معرفی انیمه های زیبا دوستی ها - دانلود رایگان فیلم، سریال، موزیک و انیمیشن صنعت و بازرگانی ریحانی فروشگاه فایل طلایی خرید و فروش ویلا زندگی از نو چالش های زیست محیطی وادیِ اَیمن پیشگامان هدایت